"Хоча ми не зможемо врятувати усе, що хотіли б,
наша діяльність дозволить зберегти хоч щось,
а бездіяльність погубить все"
Пітер Скотт, засновник Всесвітнього
фонду дикої природи
Комунальний заклад "Лозівська станція юних натуралістів" Лозівської міської ради Харківської області - профільний позашкільний заклад, який надає додаткові знання в галузі біології та екології, здійснює навчання та виховання в позаурочний час, організує змістовне дозвілля учнів.
КЗ "ЛСЮН" Лозівської МР - одна з ланок неперервної біологічної освіти.
Заклад було засновано в 1966 році. На сьогоднішній день в КЗ "ЛСЮН" працює 19 гуртків, в яких навчається 304 вихованці. В закладі працює 6 педагогів, з них - директор, методист, 4 керівника гуртків.
Мова освітнього процесу в КЗ "ЛСЮН" Лозівської МР є державна - українська, відповідно до статті 7 Закону України "Про освіту", статті 7 Закону України "Про позашкільну освіту" та Статуту закладу.
Навчання в гуртках безкоштовне.
КЗ "ЛСЮН" - заклад обмеженої доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
Умови прийому до КЗ "ЛСЮН" Лозівської МР: прийом до закладу здійснюється протягом навчального року за бажанням вихованців, учнів, слухачів віком від 6 до 17 років, за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, на безконкурсній основі.
Мета: формування екологічної компетентності, почуття особистої відповідальності за стан навколишнього середовища, його збереження; виховання дбайливого ставлення до живих істот, милосердя, співчуття, бажання допомогти тваринам та рослинам, захистити їх.
Основні завдання:
- формування первинних екологічних знань, екологічного стилю мислення, почуття особистої відповідальності за стан навколишнього середовища;
- набуття практичних вмінь та навичок природоохоронної діяльності, досвіду вирішення екологічних проблем;
- набуття досвіду проведення широкої просвітницької роботи щодо охорони природи;
- виховання високої культури поведінки при спілкуванні з природою, відповідальності за її збереження;
- виховання дбайливого ставлення до живих істот, милосердя, співчуття, бажання допомогти тваринам та рослинам, захистити їх
Пріоритетом роботи педагогічного колективу є модернізація діяльності закладу відповідно до запитів громадян, держави та суспільства на основі сучасних підходів та вирішення таких завдань:
- розширення та освоєння нових напрямів позашкільної освіти;
- удосконалення системи науково-методичної роботи на основі інноваційних технологій;
- створення сучасних навчальних програм з позашкільної освіти;
- оновлення змісту навчальних програм еколого-натуралістичного напряму в частині надання переваги темам, що мають релевантний контент в умовах воєнного стану, а також адаптацію програм під запити дітей в умовах сьогодення;
- впровадження ефективних в дистанційному форматі інноваційних підходів (використання сервісів для асинхронного навчання);
- запровадження дослідницького підходу та проєктних технологій в освітньому процесі, як основного інструменту формування екологічної компетентності здобувачів освіти;
- оновлення змісту, форм і методів освітньої діяльності;
- впровадження STEM-освіти;
- підвищення компетентності, творчого потенціалу педагогів, створення умов для їх професійного самовдосконалення;
- формування ключових компетентностей вихованців, їх соціалізація в умовах воєнного стану;
- збереження та поповнення в умовах воєнного стану матеріально-технічного забезпечення закладу
В Комунальному закладі "Лозівська станція юних натуралістів" Лозівської міської ради Харківської області працюють гуртки, які мають яскраво виражену специфіку впливу, здатну забезпечити умови для розвитку здібностей і захоплень дітей у вільний час:
- "Квітникарство";
- "Природа рідного краю";
- "Основи орнітології";
- "Основи акваріумістики"
- "Лікарські рослини";
- "Флористика";
- "Декоративно-ужиткове мистецтво";
- декоративно-ужиткового мистецтва"Криниця народної творчості"
Тут кожен може знайти заняття по душі. На заняттях гуртків учні-вихованці можуть розширити свої знання про живу природу, закріпити інтерес до навчальних предметів, розвинути свої здібності, таланти і, можливо, обрати майбутню професію.