Національно-патріотичне виховання - органічна складова екологічної освіти в закладі позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму
Національно-патріотичне виховання є одним із головних пріоритетів в освітньому процесі, яке в органічному поєднанні з екологічним вихованням сприяє формуванню національної самосвідомості вихованців та спрямоване на залучення їх до глибинних пластів національної культури і духовності. Ці два напрями виховної роботи взаємопов'язані, доповнюють один одного і ставлять за мету в кінцевому результаті забезпечити формування у вихованців високої екологічної культури, національної свідомості, патріотизму.
Розроблена система заходів для формування у вихованців любові до рідної землі, природи, шанобливого ставлення до культури, спадщини, традицій і звичок нашого народу. Плануючи роботу, використовуємо такі народні свята, звичаї, обряди, які б давали учням певні екологічні знання, пояснювали взаємозв'язок з суспільством і природою, визначали правила поведінки людей у довкіллі.
Серед методів, які дають можливість зацікавити дітей знаннями з екології та народознавства, - інтелектуальні, пізнавальні ігри, ігри-подорожі, вікторини, турніри знавців, диспути тощо.
В цілому діяльність спрямована на формування покоління з новою екологічною культурою, новим екологічним світоглядом патріотично налаштованих людей.
Заходи з національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану
- бесіди до Дня Захисника та Захисниці України, Дня Соборності, Дня Героїв Небесної Сотні, "Пам'яті героям Крут" (дистанційний формат);
Виставка робіт педагогів з національною символікою "Моя Батьківщина - Україна!"
Створення інсталяції з національно-патріотичного виховання "Куточок українського подвір'я"
Загальноміська акція "Великоднє дерево надії"
Обласний флешмоб "Вишиваємо Перемогу - 2024"
(учасники - гурток "Декоративно-ужиткове мистецтво", керівник гуртка: Ганжа І.Г.)